محصول به سبد خرید اضافه شد
0

تست های هوش 4 سالگی

تست دقت و توجه 4 سالگی

مجموعه کتاب های چهار سالگی

این مجموعه کتاب ها با توجه به رشد جسمی و شناختی کودکان چهار ساله بر اساس منابع علمی روان شناسی تهیه شده است و دارای 7 کتاب است. هر یک از کتاب ها به صورت اختصاصی تست های ساده تا دشوار هوش و مهارت های مختلف را در بر می گیرد. 
پیشنهاد میشود قبل از انجام این کتاب ها، مجموعه مقدماتی کودک باهوش من(چهار سالگی) را با کودک کار کنید تا نتیجه بهتری از انجام این آزمون ها بگیرید و برای کودک قابل درک باشد.

تست دقت و توجه 4 سالگی

1) تست های دقت و توجه

پرورش دقت و توجه یکی از مهارت های مهم در کودکان است که نقش موثری در یادگیری آنها دارد. در این کتاب بازی های دقت و توجه به ساده ترین شکل برای کودکان چهار ساله آورده شده است. تمرین های این کتاب شامل تشخیص شباهت و تفاوت در گروه، تشخیص شباهت شکل هندسی، دقت و توجه به جزئیات شکل ها، دقت در شکل های مشابه با الگو، دقت و توجه به جزئیات تصاویر، دقت و جستجوی شکل های مشابه، جستجوی جزئیات دقیق،دقت به ترکیب شکل ها،مازهای پیچیده و … می باشد.
 
تست هوش ریاضی 4 سالگی

2) تست های هوش ریاضی

مفاهیم ریاضی که در این کتاب آورده شده است، برای کودکان چهار ساله قابل فهم و متناسب با رشد ذهنی آنها است. کودکان چهار ساله باید این مفاهیم را آموزش ببینند، درک کنند و پاسخ دهند.
آنچه در این کتاب به کودکان چهار ساله آموزش داده می‌شود عبارت است از: مفاهیم تکمیلی و پیشرفته، مفهوم عدد، تعداد و شمارش دقیق، کاهش و افزایش، دقت در شمارش، عدد و نماد تصویری آن ، تشخیص تعداد در یک مجموعه، تشخیص نماد اعداد 1 تا 5 ، دسته بندی و گروه های مشابه، دسته بندی بر اساس شباهت یا تفاوت، مفهوم چپ و راست ، سمت چپ یا سمت راست.

تست هوش دیداری 4 سالگی

3) تست های هوش دیداری

ساده ترین نمونه برای کودکان 4 ساله قابل فهم و یادگیری است در این کتاب آورده شده است. با انجام این تست ها کودک به تدریج روابط بین شکلها را درک می کند و مهارت های دیداری اش پرورش می یابد.
مطالب آموزشی این کتاب شامل موارد زیر است: تشخیص شکل های متعلق به گروه، تشخیص شکل های همرنگ و هم شکل، طبقه بندی بر اساس گروه، تشخیص هم رنگ و یا هم شکل با گروه، تشخیص شکل همانند یا همرنگ، تشخیص شکل هندسی در اشیا، تشخیص رنگ های مختلف یک شکل، تشخیص جز از کل در یک شکل، تشخیص شکل همرنگ با گروه، دقت به جزئیات شکل جدا از زمینه، ادراک شکل های هندسی ساده، تشخیص شکل هندسی و شکل کلی، ادراک هندسی و کل‌نگر شکل ها، درک شباهت بر اساس شکل و رنگ، تشخیص شکل همرنگ با گروه، ادراک شکل هندسی و دید کل نگر، تشخیص شکل های هندسی و مشابه، تشخیص شکل پنهان در زمینه، ارتباط منطقی شکل ها، شباهت های هندسی و گشتالتی، چرخش فضایی، تغییر الگو ها، تفاوت های جزئی و ….

تست حافظه شنیداری 4 سالگی

4) تست های حافظه شنیداری

پرورش حافظه شنیداری مثل سایر مهارت های کودک نیاز به تمرین و تکرار دارد. در این کتاب تمرین های جالبی از سطح مقدماتی تا پیشرفته وجود دارد که به پرورش حافظه شنیداری کودکان چهار ساله کمک می کند. بازی های تقویت حافظه شنیداری در این کتاب از سطح ساده شروع می شوند و به تدریج به سطح متوسط، تکمیلی و پیشرفته ارتقا پیدا میکند.

تست حافظه دیداری 4 سالگی

5) تست های حافظه دیداری

حافظه دیداری بیشترین نقش را در یادگیری کودکان دارد. این مهارت بهتر است به تدریج در کودکان پرورش داده شود. بازی های این کتاب به روشی بسیار ساده حافظه دیداری کودکان چهار ساله را پرورش می‌دهد.

تمرین های این کتاب شامل موارد زیر هستند: تقویت حافظه دیداری سطح ساده، تقویت حافظه دیداری سطح متوسط، تقویت حافظه دیداری سطح پیشرفته.

تست هوش گفتاری 4 سالگی

6) تست های هوش گفتاری

مهارت های گفتاری در چهار سالگی به سطح مطلوب و قابل درکی رسیده است اما نیاز به رشد برخی از مهارت ها در کودک احساس می شود. بازی های این کتاب کمک می‌کند تا کودک به درستی و هدفمند بتواند مهارت های گفتار روان ، توضیحات روی تصاویر، درک مطلب، تشخیص احساسات و عملکردها، تشخیص واج های ابتدایی و انتهایی، تشخیص واج های خاص در کلمات و … را اموزش ببیند.

تست هوش فضایی 4 سالگی

7) تست های هوش فضایی

پرورش هوش دیداری فضایی از اهمیت ویژه ای در آموزش کودکان برخوردار است. در این کتاب ساده ترین آموزش های مربوط به هوش فضایی برای کودکان 4 ساله در نظر گرفته شده است.
مطالبی که در این کتاب آورده شده است عبارتند از: تشخیص بخش جدا شده از شکل، تشخیص شباهت شکل و فرم، ادراک شباهت هندسی و رنگ، ادراک فضایی شکل های تکمیلی و پیشرفته، ادراک فضایی شکل های مشابه، ادراک فضایی اجزای یک شکل، ادراک فضایی شکل های هندسی پیچیده، ادراک فضایی شکل های چند وجهی، ادراک کلی شکل های هندسی، تشخیص ساختار هندسی شکل ها، ادراک فضایی و جایگذاری شکل، تشخیص تخمینی اندازه اشیا، ادراک کل نگر شکل های هندسی، ادراک فضایی شکل های سه بعدی، ادراک فضایی شکل های دارای جزئیات.

رفتن به بالای صفحه

۰۲۱-۶۶۷۵۱۸۷۵-۶
با ما در تماس باشید

کلیه حقوق و مطالب این سایت متعلق به انتشارات کتاب کودکان© است. کپی یا گزینش مطالب فقط با ارجاع به سایت کتاب کودکان مجاز است. هر گونه کپی برداری یا استفاده از محتوا و منابع سایت پیگرد قانونی دارد.